Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.chdtu.edu.ua/handle/ChSTU/1295
Title: Моделювання процесів інвестування та комерціалізації інтелектуальних продуктів
Other Titles: Modeling of the processes of investment and commercialization of intellectual products
Authors: Панкова, Людмила Іллівна
Keywords: моделювання;процеси інвестування та комерціалізації інтелектуальних продуктів;концепція бізнес-інкубування;інтелектуальний потенціал;економіко-математична модель;інтелектуальна діяльність
Issue Date: 2015
Publisher: Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки
Abstract: У статті обґрунтовано необхідність створення концепції бізнес-інкубування, соціальною складовою якої є моделювання процесів інвестування та комерціалізації інтелектуальних продуктів, що стає однією з необхідних умов практичного вирішення проблем просування накопиченого інтелектуального потенціалу у вищих навчальних закладах та підвищення ефективності економіки країни. Відзначено, що моделювання процесів інвестування та комерціалізації інтелектуальних продуктів – процес складний та викликає ряд проблем з вибором самої моделі дослідження. Розглянуто і проаналізовано переваги та недоліки застосування основних економіко-математичних моделей щодо процесів інвестування та комерціалізації інтелектуальних продуктів. Доведено, що моделювання зазначених процесів доцільно проводити на основі розроблення системи моделей, яка повинна складатися з таких елементів, як: моделювання процесів інвестування в інтелектуальну власність; основних параметрів потенційного ринку збуту інновацій в Україні; потенційної ефективності бізнесінкубування як форми перетворення інтелектуальних продуктів у ринковий товар (на прикладі вищих навчальних закладів).
URI: https://er.chdtu.edu.ua/handle/ChSTU/1295
ISSN: 2306-4420
Issue: 40-3
First Page: 27
End Page: 35
Appears in Collections:Наукові публікації викладачів (ФЕУ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.