Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.chdtu.edu.ua/handle/ChSTU/5798
Назва: Використання методів машинного навчання для автоматизації перегляду коду програм
Автори: Білик, В.В.
Ключові слова: інженерія програмного забезпечення;якість коду;перегляд коду;машинне навчання;нейронні мережі
Дата публікації: 19-тра-2025
Видавництво: Сучасні інформаційні технології та системи штучного інтелекту: матеріали 1-ї Міжнародної науково-практичної конференції. Харків-Яремче, 19-22 травня 2025 року. Частина 2.
Короткий огляд (реферат): У роботі досліджено застосування методів машинного навчання для покращення процесу перегляду програмного коду, що є важливою складовою забезпечення його якості. Проведено аналіз понад 30 наукових праць з різних країн, присвячених використанню класичних алгоритмів, ансамблевих моделей, нейронних мереж і генеративного ШІ для автоматизації виявлення помилок у коді. Основну увагу зосереджено на проблемах пояснюваності моделей, доступності якісних даних і контекстної чутливості алгоритмів. В межах дослідження авторами створено експериментальну нейромережу для класифікації якості назв змінних у коді на основі локального набору даних, зібраного під час роботи над конкретним проєктом. Модель навчалася з учителем на основі позначених вручну змінних і демонструє потенціал у виявленні дефектів іменування. Проведено аналіз ефективності залежно від архітектури та параметрів мережі. Отримані результати свідчать про перспективність автоматизованого підходу та окреслюють напрями подальших досліджень, зокрема покращення наборів даних та експериментування з новими нейромережевими рішеннями.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.chdtu.edu.ua/handle/ChSTU/5798
Початкова сторінка: 85
Кінцева сторінка: 86
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації викладачів (ФІТІС)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Білик_Заспа.pdf647.74 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищено авторським правом, усі права збережено.